Acasă | Înregistrare | Autentificare | RSSVineri, 2024-03-29, 2:17 AM

Jocuri-copsa! Joaca-te online

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Moderatorul forumului: pipinote  
Forum » Tutoriale » cum se lucreaza cu, cum se face..... » Nu văd ce scriu / ce mi se scrie pe Messenger – Soluția (Nu văd ce scriu / ce mi se scrie pe Messenger – Soluția)
Nu văd ce scriu / ce mi se scrie pe Messenger – Soluția
pipinoteData: Joi, 2011-02-10, 1:11 AM | Mesaj # 1
V.I.P General Jocuri-Copsa.Do.Am
Grup: Administrators
Mesaje: 109
Premii: 0
Reputaţie: 100
Status: Offline
Am observat că în ultima vreme tot mai multe persoane se plâng de această problemă a cărei rezolvare pare foarte greu de găsit. Pentru ca voi, cititorii acestui blog să știți ce aveți de făcut în cazul în care observati că mesajele ce le trimiteți precum şi cele ce le primiți prin Yahoo! Messenger nu sunt afişate, astăzi am să vă vorbesc despre o soluţie mult mai simplă decât v-aţi fi putut imagina. N-am să vă vorbesc despre cauze fiindcă sunt multe şi în fond, scopul nostru e să găsim rezolvarea problemei, nu ?!?

[Image: Yahoo-Messenger-error.jpg]

Închidem Yahoo! Messenger şi apoi, în caseta “Run” (click aici dacă nu știi ce este și cum se ajunge la ea) scriem:

regsvr32 jscript.dll

si facem click pe “OK” (img. sus). Se va deschide o fereastră ce ne va confirma că librăria a fost reînregistrată cu succes:
[Image: Nu-vad-ce-scriu-pe-Yahoo-messenger.jpg]

Acelaşi lucru facem şi cu:

regsvr32 vbscript.dll

[Image: Nu-vad-ce-mi-se-scrie-pe-Yahoo-Messenger.jpg]
Şi de data asta ni se va confirma că operația a fost realizată fără incidente:

[Image: Librarie-DLL-inregistrata-cu-success.jpg]

 
Forum » Tutoriale » cum se lucreaza cu, cum se face..... » Nu văd ce scriu / ce mi se scrie pe Messenger – Soluția (Nu văd ce scriu / ce mi se scrie pe Messenger – Soluția)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:


Copyright by pipinoTe© 2024-2015