Acasă | Înregistrare | Autentificare | RSSVineri, 2024-03-29, 2:30 PM

Jocuri-copsa! Joaca-te online

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Moderatorul forumului: pipinote  
Forum » Tutoriale » Tutoriale (3) intra si aici ! nu te coasta nimica ! vei gasi multe tutoriale » Spargere protectie CD (Spargere protectie CD)
Spargere protectie CD
pipinoteData: Vineri, 2011-05-20, 3:37 AM | Mesaj # 1
V.I.P General Jocuri-Copsa.Do.Am
Grup: Administrators
Mesaje: 109
Premii: 0
Reputaţie: 100
Status: Offline
In primul rind trebuie sa copiati informatia de pe cd pe calculator si sa rulati respectivul joc sau program fara cd .
Normal ca nu va merge , dar va va da un mesaj de eroare intr-o fereastra draguta ... Ca de exemplu " please insert he CD "
sau " you need the Cd to play " Ei tocmai aici e questia . notati mesajul care apare si apoi rulati Win 32 Dasm si
apasati primul buton din stinga sau mergeti la Dissembler - Open file to Disassemble . In meniul care apare selectati
programul .exe pe care doriti sa il spargeti . In fsierul de iesire care va e furnizat cautati mesajul de eroare pe
care vi-l dadea programul si pe care v-am spus sa vi-l notati anterior . In felul asta ati obtinut @offset al fiecarei
comenzi call si jump.
Notati pe o foaie fiecare numar @offset al fiecarei comenzi jump si call ( veti avea nevoie de asta mai tarziu )
aveti nevoie de numarul care apare inainte de @offset fara h . In continuare aveti nevoie de programul Hiew.EXE In
Hiew directory veti gasi o lista de programe executabile . Mergeti in directorul und aveti programul dumneavoastra
executabil . Apasati F4 , dupa acre va va apare un meniu Text , Hex si Decode. Selectati Decode .
Apasati F5 si acum puteti introduce numarul pe care l-ati gasit cu Win32Dasm . Asta va va duce undeva in fisier ,
mai exact langa o comanda ( care de fapt e ceea ce va dadea dureri de cap ) Apasati F3 pentru a edita si introduceti de 5
ori cifra 90 . Pentru fiecare byte 90 . Apasati F10 pentru iesire . Si pe aceasta cale tin sa fiu eu primul care va
felicita !!

Tocmai ati SPART PROTECTIA CD-ului !!!!!!!!

 
Forum » Tutoriale » Tutoriale (3) intra si aici ! nu te coasta nimica ! vei gasi multe tutoriale » Spargere protectie CD (Spargere protectie CD)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:


Copyright by pipinoTe© 2024-2015